You are currently viewing O závesoch

O závesoch

Aj Vám je známy ten pocit, keď si prezeráte dokonale zariadené interiéry na internete a vidíte úchvatné štýlovo zariadené domácnosti, ale vám sa taký efekt nedarí doma docieliť? Je veľmi pravdepodobné, že ste prehliadli jeden veľmi dôležitý detail, ktorý výrazným spôsobom zútulní, štýlovo zjednotí a dotvorí váš domov. Týmto prvkom je pravdepodobne správne vybraný a na mieru prispôsobený záves či záclona. Závesy priestor pekne spoja do jedného celku a pomôžu tak vytvoriť tú správnu atmosféru. To, akú atmosféru chcete vytvoriť ovplyvníte výberom materiálu, dĺžkou či samotnou svetelnou priepustnosťou závesov. Práve pomocou závesov viete docieliť pocit luxusu alebo aj jemne romantický nádych. Závesy plnia okrem estetického účelu aj účel funkčný, keď redukujú intenzitu slnečného žiarenia prenikajúceho do priestoru čím následne v lete znižujú teplotu interiéru a v zimných mesiacoch eliminujú tepelné úniky čím šetria vašu peňaženku a doprajú súkromie.

O závesoch

DOMA AKO V LUXUSNOM HOTELI

V móde je vyhrať sa s dekorovaním domácnosti tak, aby ste sa cítili ako v luxusnom hoteli. V takom by určite nechýbali závesy a záclony na oknách. Vrstvite. Kombinácia dlhých ťažkých závesov a ľahučkých záclon vytvorí ten štýlový dojem, o ktorý nám ide.

Náš tip: Ak sa vám páči tento typ závesov, ale zdá sa vám, že izba bude potom príliš tmavá, môžete použiť tyč na závesy, ktorá je dlhšia než okno. Závesy budú visieť pozdĺž okna a nebudú ho prekrývať. Takže budete mať vysnívané závesy, ktoré dotvárajú atmosféru v miestnosti a zároveň neprídete o žiadne svetlo.

ľahké vzdušné závesy

ĽAHKÉ VZDUŠNÉ ZÁCLONY SÚ STÁLE TRENDY

Ťažké závesy nie sú pre každého to pravé orechové, ale nemusíte sa báť, že by ste bez nich boli nemoderní. Ľahké a vzdušné záclony sú stále trendy. Vytvoria pocit súkromia a zároveň prepustia veľa svetla.

POTREBUJETE VIAC MIESTA?

Závesy alebo záclonu môžete využiť aj trochu netradične. Okrem toho, že pôsobia štýlovo a vytvárajú v miestnosti úplne inú atmosféru, môžu pomôcť s predelením priestoru. A áno, môžu visieť aj inde ako pri okne. Použite záves na predelenie miestnosti a pracujte s priestorom rýchlo bez toho, aby ste museli stavať priečky, alebo vymýšľať iné trvalé riešenia.
Otvorená izba bude určite útulnejšia a rozdelíte si ju na niekoľko funkčných častí, takže z nej vyťažíte najviac a ani nemusíte investovať do nákladných riešení.